
| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Temperature Coefficient | 12 ppm/°C |
| Output Type | Fixed |
| Reference Type | Series |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Output Voltage | 2.5 V |
| Max Input Voltage | 20 V |
| Max Supply Current | 70 µA |
| Initial Accuracy | 0.08 % |
| Shunt Current | 70 µA |
| Min Input Voltage | 3 V |
Stock: 3649
Distributors
pcbx
Unit Price$3.35389
Ext.Price$3.35389
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.35389 | $3.35389 |
| 10 | $2.55972 | $25.59720 |
| 25 | $2.36163 | $59.04075 |
| 50 | $2.25016 | $112.50800 |
| 100 | $2.14394 | $214.39400 |
| 300 | $2.04911 | $614.73300 |
| 500 | $1.95847 | $979.23500 |
| 1000 | $1.87185 | $1871.85000 |
